Таинство Крещения Таинство Миропомазания Таинство Покаяния Таинство Причащения Таинство Елеосвещения Таинство Брака Таинство Священства

Новости

11 декабря 2013
ЄВРОМАЙДАН. Священики УПЦ розпочали збір підписів під зверненням «Перемагай зло добром». Коментує протоієрей Георгій Коваленко

2013-12-11

У вівторок, 10 грудня, в інтернеті було опубліковано «Звернення священнослужителів Української Православної Церкви до всіх людей доброї волі в Україні». Клірики оголосили про збір підписів під зверненням. На сьогодні до підписантів приєдналося 12 осіб.

«Молімось про перемогу правди та про мир! Піддаваймо все критиці! Оцінюймо розумом усе, що чуємо з усіх боків! Не ведімось на сценарій насильства, від кого б він не походив!» — з такими закликами зокрема звернулися священики до суспільства.

Автори звернення заявляють про підтримку євроінтеграції України. «Ми — за зближення з християнською Європою. З базовими єропейськими цінностями, які є за своїм підґрунтям цінності християнські. Це: правда, справедливість, свобода, цінність кожної особистості».

Також у тексті документу запропоновано шість «заповідей мирного опору», серед яких: «1. Дотримуйся законів та поважай свободу кожного. 2. Не бійся! 3. Не піддавайся на провокації. 4. Посміхайся людям навколо. 5. Допомагай ближньому, чим можеш. 6. Гаси агресію. Силовики й “тітушки” — також твої ближні».

«Ми не проти Донбасу, Севастополя, Луганська чи Одеси. Ми — разом», — наголошують автори звернення наприкінці документу. (Повний текст звернення російською та українською мовою дивіться на сайті).

Поява звернення та його текст викликали дискусію та активне обговорення серед вірян Української Православної Церкви.

Коментуючи ситуацію, речник Української Православної Церкви, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко наголосив, що «Церква ніколи не забороняла своїм віруючим, у тому числі священнослужителям, мати власну громадську чи політичну позицію. Більше того, Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» прямо говорить, що священнослужителі мають право на участь у політичному житті на рівні з усіма громадянами. І, напевно, цей текст є проявом громадянської позиції частини духовенства Української Православної Церкви».

Водночас протоієрей Георгій відзначає: «Про те, що це політична позиція, свідчить останній абзац. Якби його не було, це звернення було б більш схожим на пастирське».

Головне, на думку речника УПЦ, — щоб цей політичний дух – дух розділення у поглядах на ситуацію, яка відбувається в країні, не заходив усередину Церкви. 

«Треба відрізняти офіційні заяви від імені Церкви в цілому від заяв окремих священнослужителів чи груп священнослужителів, — наголосив протоієрей Георгій. — Головне — щоб ці групи завжди пам’ятали, що у Христі ми єдині, незалежно від наших політичних поглядів, освіти, соціального походження, національності чи регіону. Бо у Христі немає «ані еліна, ані іудея, ані вільного, ані раба».

Думаю, що священнослужителі УПЦ, які мають різні погляди на політичну ситуацію, є єдиними у Христі і можуть демонструвати суспільству, що, маючі різні погляди, можна мати єдність між собою у головному. 

І є дещо більше, ніж наші політичні погляди. Якщо це стосується Церкви – це наш приклад. Ми можемо закликати людей до єдності, коли таку єдність демонструємо самі», — зазначив протоієрей Георгій.

***

Раніше Українська Православна Церква в офіційній Заяві в перші ж дні протистояння вже висловлювала своє ставлення до подій у країні, закликавши вірян до молитви за «примноження любові та викорінення всякої ненависті та злоби», а ворогуючим сторонам нагадала, що «всі ми — діти єдиного Бога і громадяни однієї країни. Тому маємо зробити все, щоб політичний процес не виходив за межу Божих Заповідей і християнської моралі, за рамки Конституції та законів України. Пам’ятаймо, що Господь заповідував нам любити один одного, бути братами і сестрами, бути миротворцями і перемагати зло добром».

Источник: http://orthodoxy.org.ua/data/ievromaydan-svyashcheniki-upc-rozpochali-zbir-pidpisiv-pid-zvernennyam-peremagay-zlo-dobrom


11 декабря 2013
Заява Української Православної Церкви у зв’язку з останніми політичними подіями в країні

30 листопада 2013
У зв’язку з останніми політичними подіями в країні, Предстоятель Української Православної Церкви благословив молитися про примноження любові та закликав усіх християн не допускати насильства та розв'язувати усі непорозуміння мирним шляхом так, щоб політичний процес не виходив за межу Божих Заповідей і християнської моралі, а також за рамки Конституції та законів України.

***

Звернення Блаженнішого Митрополита Володимира повністю: 

"БЛАГОСЛОВЛЯЄМО в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви в неділю 1 грудня за Божественною літургією та в усі наступні дні Різдвяного посту звершувати молитву «про примноження любові та викорінення усякої ненависті і злоби».

ЗАКЛИКАЄМО духовенство і всіх вірних Української Православної Церкви незалежно від їх політичних поглядів до спільної молитви за мир, любов та злагоду, подолання розбрату і ворожнечі, недопущення насильства та розв’язання непорозумінь.

Нагадуємо всім політичним лідерам і державним діячам, що вважають себе віруючими і християнами, біблійну мудрість про те, що «усяке царство, що розділилося в собі, спустошиться; і всяке місто чи дім, що розділився в собі, не встоїть» (Мф. 12, 25).

Нагадуємо, що всі ми діти єдиного Бога і громадяни однієї країни. Тому маємо зробити все, щоб політичний процес не виходив за межу Божих Заповідей і християнської моралі, за рамки Конституції та законів України.

Пам'ятаємо, що Господь заповідував нам любити один одного, бути братами і сестрами, бути миротворцями і перемагати зло добром.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога і Отця хай буде з усіма нами. Амінь".

ПОСЛЕДОВАНИЕ О УМНОЖЕНИИ ЛЮБВИ И О ИСКОРЕНЕНИИ НЕНАВИСТИ И ВСЯКОЙ ЗЛОБЫ >>>

Источник: http://orthodoxy.org.ua/data/zayava-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-cerkvi-u-zvyazku-z-ostannimi-politichnimi-podiyami-v-krayini


11 декабря 2013
Заява Президента України

2013-12-11

Шановні співвітчизники!

Я неодноразово наголошував, що єдиний можливий шлях - це шлях примирення і порозуміння. Дії всіх сторін мають відбуватися виключно в рамках законів і Конституції України.

Запрошую представників усіх політичних сил, святих отців, представників громадськості до загальнонаціонального діалогу. Я особисто готовий до участі в такому круглому столі.

Заради досягнення компромісу закликаю опозицію не відмовлятись, не йти дорогою протистояння та ультиматумів.

Запевняю, що влада діятиме виключно в рамках закону і ніколи не вживатиме сили проти мирних зібрань.

Як Президент України, гарант Конституції зроблю все належне для нормального функціонування країни, захисту прав та інтересів кожного її громадянина, забезпечення миру і спокою в нашій державі.

Источник: http://www.president.gov.ua/news/29728.html


11 декабря 2013
Межпарламентская ассамблея Православия выступила с заявлением в связи с похищением насельниц монастыря святой Феклы в сирийском городе Маалюля

2013-12-11

В связи с новым жестоким нападением на сирийских христиан со стороны экстремистов члены Межпарламентской ассамблеи Православия выразили солидарность с христианским населением Сирии и всего Ближнего Востока. В заявлении говорится:

«Межпарламентская ассамблея Православия с явным негодованием и глубокой озабоченностью была проинформирована о новом жестоком нападении, которому подверглись христиане Сирии со стороны экстремистских радикальных мусульманских вооруженных группировок, в частности, о похищении монахинь греческого православного монастыря святой Феклы в городе Маалюля и их насильственном отстранении.

Жестокость этого действия усиливается, если учесть невиновность монахинь, историчность монастыря, его социальное служение, а также, то, что это происходит спустя семь месяцев после похищения митрополита Алеппского Павла и митрополита Марка Сиро-Яковитской Церкви теми же силами.

Межпарламентская ассамблея Православия:

глубоко осуждает это преступное деяние;
выражает глубокую обеспокоенность и возмущение по поводу нового варварства;
подтверждает свою полную солидарность с христианами Сирии и Ближнего Востока в целом;
требует уважения со стороны всех к местам отправления культа, религиозным институтам и христианам в Сирии и
призывает депутатов-членов и правительства стран-членов МАП осудить это действие, которое угрожает исчезновением присутствующим в обширном регионе Ближнего Востока христианам, а также использовать все возможности, для того, чтобы освободить тех, кто был похищен, в пользу поддержки подвергающемуся испытаниям народу Сирии».
***

Межпарламентская ассамблея Православия является межпарламентским органом, который был создан по инициативе Греческого Парламента.

В деятельности МАП принимают участие парламентские делегации Албании, Армении, Беларусии, Болгарии, Грузии, Греции, Казахстана, Кипра, Латвии, Литвы, Молдавии, Польши, Российской Федерации, Румынии, Сербии, Словакии, Украины, Финляндии, Черногории, Чешской Республики, Эстонии, а также депутатские группы из: Австралии, США, Азии и Африки.

Служба коммуникации ОВЦС/Патриархия.ru

Источник: http://www.patriarchia.ru/db/text/3432221.html


11 декабря 2013
В Россию, Украину и Беларусь к Рождеству принесут священную реликвию — Дары волхвов

2013-12-11

По благословению Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла к празднику Рождества Христова в январе 2014 года в пределы Русской Православной Церкви впервые будет принесена священная реликвия Афона — Дары волхвов. Об этом сообщает Синодальный информационный отдел.

Дары волхвов — одна из немногих реликвий, связанная с земной жизнью Спасителя, сохранившаяся до сегодняшнего дня.

Евангельский рассказ о поклонении волхвов с востока Богомладенцу Христу православные христиане вспоминают в Рождественский сочельник. Восточные мудрецы принесли Новорожденному дары: золото, ладан и смирну. Золото было принесено Христу как Царю, ладан — как Богу и смирна — как Человеку на погребение.

По преданию, до IV века Дары волхвов хранились в Иерусалиме, откуда впоследствии были перенесены в Константинополь и помещены в храме св. Софии. Здесь их видели русские паломники. В 1200 году о Дарах волхвов упоминает в своей «Книге Паломник» архиепископ Новгородский Антоний. После падения Константинополя реликвия была передана на Афон, где пребывает до настоящего времени.

Золото сохранилось в виде 28 небольших подвесок различной формы, искусно украшенных орнаментом в технике филиграни. К каждой из этих золотых пластин на серебряной нити прикреплены бусины, состоящие из смеси ладана и смирны. Дары хранятся в 10 особых ковчегах в ризнице монастыря св. Павла. Для поклонения паломников отделяется только их часть.

В дни празднования Рождества Христова в январе 2014 года святыня будет принесена в Москву, Санкт-Петербург, Минск и Киев.

Источник: http://www.pravmir.ru/v-rossiyu-ukrainu-i-belarus-k-rozhdestvu-prinesut-svyashhennuyu-relikviyu-dary-volxvov/


 
 
© 2011 Православное богословие
Разработка сайта - Студия web-дизайна Stoff